Herbaty / Yerba mate Jest 29 produktów.

Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów

Herbata ekologiczna / Yerba mate

Herbata ekologiczna Yogi Tea - stwierdzenie najlepiej opisujące wyjątkowość herbat Yogi Tea: harmonijna mieszanka ziół z dodatkiem przypraw. Receptury oparte są na liczącej tysiące lat hinduskiej nauce życia – Ajurwedzie. Kluczem do dobrego samopoczucia, zdrowia oraz zadowolenia z życia według Ajurwedy jest między innymi dbałość o odpowiednie odżywianie. Herbata Bio Yogi Tea powstają nie tylko z najlepszych jakościowo produktów, ale również z niezwykłą troską o dobro otaczającego nas świata. Kosztując któregokolwiek z rodzajów herbat Yogi Tea, cieszymy się nie tylko specjalnie wyselekcjonowanymi składnikami najwyższej jakości, ale również przyczyniamy się harmonijnego życia z otaczającą nas naturą. W zależności od upodobań możemy rozkoszować się herbatą ekologiczną poprawiającą trawienie z dodatkiem kardamonu oraz kopru, herbatą ekologiczną oczyszczającą z dodatkiem lukrecji i cynamonu, herbatę ekologiczną dbającą o utrzymanie prężności ciała oraz ducha z dodatkiem cynamonu, szałwii i oregano, herbatą zieloną ekologiczną dbającą energię oraz równowagę naszego organizmu.

Herbata biała ekologiczna oraz herbata zielona ekologiczna, dzięki nie podawaniu ich procesowi fermentacji są szczególnie zasobnym źródłem przeciwutleniaczy (katechin). W liściach herbaty czarnej ekologicznej Oxfam (z logo Sprawiedliwy Handel), kryją się witaminy oraz kofeina zwana w wypadku herbaty teiną

Wyjątkowy smak i aromat herbat ekologicznych, to nie jedyny argument przemawiający za wyborem właśnie takich produktów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt poprawy jakości środowiska (gleby, wody) oraz zdrowia ludzi pracujących na plantacjach ekologicznych. Nie stosuje się na nich środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów.

Yerba mate pobudza oraz dodaje energii na długi czas. Nie powoduje skoków kofeinowych, problemów z zasypianiem, zabija uczucie głodu oraz nie uzależnia. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, odmładzające i przeciwnowotworowe. Wzmacnia układ odpornościowy, działa bakteriobójczo, zawiera witaminy z grupy B, witaminę E, witaminę C, karotenoidy oraz minerały (wapń, fosfor, żelazo, magnez, potas).